تماس با ما : 44563476-021 info@roghansanati.com

15.روغن کمپرسور

پروژه اطلاعات

مورد مطالعه

روغن  کمپرسور

ماشین های جذب کننده ی قدرت مکانیکی که انرژی را بصورت های مختلفی از قبیل انرژی حرارتی و انرژی جنبشی یا پتانسیل به سیالات تراکم پذیر اعمال میکنند طیف وسیعی شامل فن ها دمنده ها و کمپرسورها تشکیل میدهند  که از این میان کمپرسورها دارای نسبت تراکم بیشتری بوده و غالبا در انها خنک کاری گاز انجام میشود.  کمپرسورها فشار هوا یا هر ماده گازی شکل دیگر را در طول یک یا چند مرحله افزایش داده و انرژی را به گاز یا هوا منتقل میکنند در نتیجه کاهش حجم هوای فشرده شده دما و چگالی ان افزایش می آبد . کمپرسورها به دو دسته کلی کمپرسورهای جابجایی و کمپرسورهای دینامیکی تقسیم می شوند در کمپرسورهای جابجایی گاز به داخل محفظه کشیده شده وپس از تراکم به وسیله یک پیستون رفت وبرگشتی از محفظه خارج می شود  کمپرسورهای دینامیکی نیز بر این اساس کار میکنند که پره های توربین ابتدا به گاز سرعت داده وبه طور ناگهانی سرعت ان را کاهش داده وبه فشار تبدیل می کنند. 

 تعریف سیستم های انتقال نیروی:

سیستم های انتقال نیروی اتوماتیک یکی از پیچیده ترین قسمت های مکانیکی در اتومبیل های جدید است. یک سیستم انتقال نیروی اتوماتیک کامل، شامل بخش مکانیکی، هیدرولیکی، الکتریکی و کنترل کامپیوتری است که با هماهنگی بی نظیری عمل می کنند. که روغن های انتقال نیرو در این سیستم نقش اساسی را ایفا می نماید.

 خرید روغن کمپرسور

از جمله نکته هایی که باید درباره روغن کمپرسور بدانید :
  • یکی از موارد این می باشد که برای کمپرسورهای باد پیستونی حتماً باید از روغن vdl100 استفاده کنید.
  • و در مورد کمپرسورهای  اسکرو باید از روغن به خصوص خود استفاده کنید.که انواع مختلف این روغن را می توانید در بازار پیدا کنید. و لازم به ذکر است برای کمپرسورهای اسکرو از روغن مخصوص اسکرو با گرید ۶۸ استفاده می گردد زیرا این روغن دارای آنتی فوم یا به عبارتی خاصیت ضد کف دارد.
  • حال اگر شما به جای استفاده از روغن کمپرسور اسکرو ، روغن کمپرسور پیستونی را برای کمپرسور پیستونی استفاده بکنید؛ به دلیل روانگری کمتری که این روغن برخوردار می باشد. امکان دارد که سیستم هواساز کمپرسور پیستونی را از کار بیندازد و در سیستم آن اختلال ایجاد کند.
  • در روغن های کمپرسور خصوصیتی به نام نقطه توده شدن (Floc Point) اهمیت بسیار مهمی دارد. این نقطه بالاترین دمایی است که در مجاورت سیال تبریدی در روغن مواد مومی موجود در آن به حالت جامد در می آیند و ظاهر روغن را راکد می کنند. پایین بودن نقطه توده شدن مشخصه مطلوبی برای روانکارهای سیستم برودتی است. این مشخصه با نقطه ریزش (Pour Point) (پایین ترین دمایی که در آن روغن هنوز جاری است) متفاوت است. در واقع نقطه توده شدن از نقطه ریزش بالاتر است .

روغن صنعتی

پروژه عکس

روغن کمپرسور